על בית הספר

ADAMA נוסדה על ערכי היצירה, הדיוק, תשומת הלב והחיפוש אחר משמעות דרך מלאכת העץ. אנחנו עובדים ומלמדים בדרך עבודה שמשלבת כלי יד מסורתיים ושולחן הנגרים מצד אחד, ומכונות נגרות כבדות קלאסיות מצד שני. זאת מתוך שאיפה להנות מהטוב שבכל העולמות, ברמה הכי גבוהה שאפשר.

כשתיכנסו לסדנה תגלו אווירה נינוחה וביתית. העצים, האור, שולחנות העבודה המסורתיים, כלי היד המשובחים והמכונות מזמינים אתכם לעשיה והגשה עצמית.

הסיפור שלי

מאז ומעולם אהבתי להכין ולתקן דברים. תמיד היו לי שאלות. את התשובות מצאתי דרך הידיים.

בדרך הנגרות אני צועד כבר שנים. השלב המשמעותי ביותר בה בשבילי היה שנתיים בהם ביליתי כתלמיד ולבסוף כ "Resident Craftsman" בבית הספר "Inside Passage" בקנדה, תחת הדרכתו של מורי Robert Van-Norman. רוברט היה תלמידו של הנגר המפורסם James Krenov, אשר בתורו למד בשוודיה ופיתח סגנון ייחודי משלו. כך אני מרגיש בר מזל ובעל אחריות להיות משוייך למסורת העתיקה הזו.

 

במלאכה שלי אני מוצא את התשובות שבאות דרך הגוף ומשקפות את המקום המדויק שלי בעולם. אני מוצא משמעות ותקווה דרך פעולת היצירה. למדתי שרהיט יכול להיות שירה. פרטים הם חיים, ואת החיים שווה לחיות. בדרך הזו אנחנו נקראים לחקור ולגלות את מערכת היחסים האינטימית הקיימת בין העץ, הכלים התחושות והחלומות שלנואני שואף לבנות וללמד לבנות פיסות חיים שיספרו את סיפורם למשך דורות.

החלטתי ללמד נובעת מצורך לחלוק את מה שאני יודע, להתמקד במלאכת עומק ולמצוא שותפים לדרך.

מיקום

לב הארץ
קיבוץ משמר השרון

עמק חפר

סדנת נגרות, קורס נגרות

קיבוץ משמר השרון