עוד לא פגשתם נגרות כזאת

קורס נגרות אומן - "מסע ראשון". מעץ משובח, דרך כלי יד ומכונות, עד הפרטים הקטנים, בלי פשרות.

בואו להגשים את החלום.

כמה?

12 מפגשים

עד 5 משתתפים

4200₪ למשתתף

(ניתן לחלק ל- 4 תשלומים)

מתי?

קיץ 2020

11.8.20

ימי שלישי ערב

(מלא)

איפה?

בית הספר ADAMA לנגרות אומן,

קיבוץ משמר השרון

19.8.20

ימי רביעי ערב

(מלא)

סתיו 2020

12.10.20

ימי שני ערב

(נותרו 2 מקומות)

13.10.20

ימי שלישי בוקר

(מלא)

קורס הנגרות "מסע ראשון", בנוי באופן דקדקני כדי לתת לכם כלים והבנה עמוקה של עבודה עם עץ - גם אם מעולם לא אחזתם בכלי עבודה, וגם אם יש לכם נסיון קודם ואתם רוצים ללמוד לעומק. אתם תלמדו לעבוד גם עם מכונות וגם עם כלי יד ושולחן נגרים מסורתי, ברמה הכי גבוהה שיש.

ב-12 מפגשים בני ארבע שעות אנחנו נעבור מסע בסדנה מושקעת ויוצאת דופן ונלמד איך עושים נגרות שהולכת עד הסוף.

אם מדבר אליכם, תשאירו פרטים. אני תמיד חוזר ברגע שאני יכול.

רוצים לקבל תחושה של המקום ולראות למה אתם נכנסים? הכי טוב. אשמח לארח אתכם להתרשמות מהסדנה ולקפה טוב:

רפאל  054-5756108

 

לחצו כאן להתחיל שיחת וואטסאפ איתי:

תלמידים מספרים:

"כבר שנים שאני חולם לעבוד בעץ. לקחת פסק זמן מהמקלדת, לנסוע לקיבוץ ולהתחבר לאדמה.  

קורס ״מסע ראשון״ לקח אותי למסע מרתק בין כלים, מכונות, עצים וטכניקות שנדיר להתקל בהם בתקופה שבה הכל אינסטנט. אם יש לכם תשוקה לעבודה עם הידיים וסקרנות ללמוד, תעשו לעצמכם טובה ובוא ללמוד משהו חדש-ישן. "

דניאל,

הרצליה

המורה שלכם - אני, רפאל

מאז ומעולם אהבתי להכין ולתקן דברים. תמיד היו לי שאלות. כשלא מצאתי את התשובות בעולם האקדמי (ובדת, ובנדודים בעולם) חיפשתי אותן דרך הידיים.

בדרך הנגרות אני צועד כבר שנים. השלב המשמעותי ביותר בה בשבילי היה שנתיים בהם ביליתי כתלמיד ולבסוף כ "Resident Craftsman" בבית הספר "Inside Passage" בקנדה, תחת הדרכתו של מורי Robert Van-Norman. רוברט הוא תלמידו וממשיך דרכו של הנגר המפורסם James Krenov, שהוסמך בשוודיה ופיתח סגנון ייחודי משלו. אני מרגיש בר מזל ובעל אחריות להיות משוייך למסורת העתיקה הזו.

 

במלאכה שלי אני מוצא את התשובות שבאות דרך הגוף ומשקפות את המקום המדויק שלי בעולם. אני מוצא משמעות ותקווה דרך פעולת היצירה. למדתי שרהיט יכול להיות שירה. פרטים הם חיים, ואת החיים שווה לחיות. בדרך הזו אנחנו נקראים לחקור ולגלות את מערכת היחסים האינטימית הקיימת בין העץ, הכלים התחושות והחלומות שלנואני שואף לבנות וללמד לבנות פיסות חיים שיספרו את סיפורם למשך דורות.

החלטתי ללמד נובעת מצורך לחלוק את מה שאני יודע, להתמקד במלאכת עומק ולמצוא שותפים לדרך. בקורס הנגרות שבניתי אני נותן לתלמידים שלי את כולי, ובתמורה מקבל מהם את הניצוץ בעיניים.

טעימה מהקורס:

מדף "וואבי סאבי":

תוכן הלימודים:

  • סגנון וסביבת העבודה - נגרות מודעת.

  • בניית רהיט ("מדף וואבי סאבי") שמקפל בתוכו את כל צורת העבודה שלנו:

  • השחזה, כיוון ושימוש נכון בכלי היד (בעיקר מקצועת בלוק): הבסיס להכל. הבנת המפגש בין הפלדה לעץ. אבחנה ושימוש נכון בידיים ומשקל הגוף לתוצאות מדויקות ומהנות.

  • שלבי עיבוד: הבנת התנהגות העץ והבאתו למידה באופן הדרגתי (בשילוב מכונות וכלי יד) מתוך התחשבות בטקסטורה, צבע ומבנה.

  • מחברים: שיטות חיבור מסורתיות ומודרניות; ללא שימוש בברגים. מחברים בהם נתנסה - דיבלים (Doweling jigs), מחבר סין וגרז עובר (Trough Mortice and Tenon) ומחבר סין וגרז עגול (Round Mortice and Tenon). הכל בשילוב מכונות וכלי יד מסורתיים.

  • מתלי עץ: טבילה בעולם הגילוף - שימוש נכון במפסלות, סכינים ושופינים מתוך התחשבות במבנה הפנימי של העץ וחיפוש תוצאה שנהיה שמחים בה.

  • החלקה ופיסול: יישור והחלקת שטחי פנים וגדעים, ריכוך וקטימת פינות וקצוות - הכל עם כלי יד. מיצוי הפוטנציאל של העץ והבאתו לרמת גימור גבוהה.

  • הכנת והתקנת מתלה נסתר לקיר (French Cleat).

  • הדבקה וגימור: שלבי עבודה מסודרים לתוצאה נקיה ומדויקת שעושה כבוד לחומר.

  • נושאים נוספים לפי מידת הזמן.

אני מעריך את מי שמחליט להקדיש את הזמן ללמוד איתי, ונותן למי שמצטרף לקורס כרטיס זוגי חינם לסדנה היומית הייחודית ב ADAMA- "יום אחד של נגרות אומן".

פרטים על הסדנה הזאת כאן.

"ידיים ילטפו את המשטח המנצנץ, אצבע תגלה את הקצה אותו אני מעגל"

סדנת נגרות, קורס נגרות

קיבוץ משמר השרון