עוד לא פגשתם נגרות כזאת

קורס נגרות אומן מסורתית - "מסע ראשון". מעץ משובח, דרך כלי יד ומכונות, עד הפרטים הקטנים, בלי פשרות.

כמה?

12 מפגשים

עד 6 משתתפים

4200₪ למשתתף
 

(אפשר לחלק ל- 4 תשלומים.

500₪ מראש - דמי הרשמה
שיורדים מסך התשלום)

מתי?

אביב 2021

21.04.21

ימי רביעי בוקר

9:00 - 13:00

(12 מפגשים)

(נותרו 5 מקומות)

קיץ 2021

26.5.21

ימי רביעי ערב

15:00 - 19:00

(12 מפגשים)

(ההרשמה פתוחה)

8.6.21

ימי שלישי ערב

15:00 - 19:00

(12 מפגשים)

(ההרשמה פתוחה)

איפה?

בית הספר ADAMA לנגרות אומן,

קיבוץ משמר השרון

קורס הנגרות "מסע ראשון" בנוי באופן דקדקני כדי לתת לכם כלים והבנה עמוקה של עבודה עם עץ - גם אם אתם רק מתחילים, וגם אם יש לכם נסיון קודם ואתם רוצים ללמוד לעומק. אתם תלמדו לעבוד גם עם מכונות וגם עם כלי יד ושולחן נגרים מסורתיים, ברמה גבוהה.

ב-12 מפגשים בני ארבע שעות אנחנו נעבור מסע בסדנה מושקעת ויוצאת דופן, עם סילבוס מפורט, ונלמד איך עושים נגרות שהולכת עד הסוף. נבנה ארונית שמקפלת בתוכה המון טכניקות ופרוצדורות; מחתיכת עץ גולמית, דרך פריסות, יישורים, יצירת חיבורים מודרניים ומסורתיים, טיפול במשטחים ופינות, גימור ובעיקר הבנה איך כל הדברים מתייחסים אחד לשני. זאת דרך מחשבה ותהליך.

 

בהמשך העמוד כאן תוכלו למצוא תמונות של הפרוייקט ושיעור בוידאו כאן בסדנה.

מה עושים אחרי הקורס? משם, כל אחד הולך לכיוון שלו. יש חבר'ה שמקימים לעצמם פינת עבודה קטנה בבית, יש כאלה שמספיקה להם החוויה.
למי שרוצה להעמיק בדרך, אפשר להנות מהסדנה המאובזרת והיפה ולהצטרף למסלול "סדנה פתוחה" אצלנו כדי לבנות פרוייקטים אישיים בליווי צמוד.

אם מדבר אליכם, תשאירו פרטים. אני תמיד חוזר ברגע שאני יכול.

רוצים לקבל תחושה של המקום ולראות למה אתם נכנסים? הכי טוב.

אשמח לארח אתכם להתרשמות מהסדנה ולקפה טוב:

רפאל  054-5756108

 

לחצו כאן להתחיל שיחת וואטסאפ איתי:

תלמידים מספרים

"כבר שנים שאני חולם לעבוד בעץ. לקחת פסק זמן מהמקלדת, לנסוע לקיבוץ ולהתחבר לאדמה.  

קורס ״מסע ראשון״ לקח אותי למסע מרתק בין כלים, מכונות, עצים וטכניקות שנדיר להתקל בהם בתקופה שבה הכל אינסטנט. אם יש לכם תשוקה לעבודה עם הידיים וסקרנות ללמוד, תעשו לעצמכם טובה ובוא ללמוד משהו חדש-ישן. "

דניאל,

הרצליה

המורה שלכם - אני, רפאל

תציד אהבתי להכין ולתקן דברים. תמיד היו לי שאלות. כשלא מצאתי את התשובות בעולם האקדמי (ובדת, ובנדודים בעולם) חיפשתי אותן דרך הידיים.

בדרך הנגרות אני צועד כבר שנים. השלב המשמעותי ביותר בה בשבילי היה שנתיים בהם ביליתי כתלמיד ולבסוף כ"Resident Craftsman" בבית הספר "Inside Passage" בקנדה, תחת הדרכתו של מורי רוברט ואן-נורמן. רוברט הוא תלמידו וממשיך דרכו של הנגר המפורסם ג'יימס קרנוב, שהוסמך בשוודיה ופיתח סגנון ייחודי משלו. אני מרגיש בר מזל להיות משוייך למסורת העתיקה הזו.

 

במלאכה שלי אני מוצא את התשובות שבאות דרך הגוף ומשקפות את המקום המדויק שלי בעולם. אני מוצא משמעות ותקווה דרך פעולת היצירה. למדתי שרהיט יכול להיות שירה. פרטים הם חיים, ואת החיים שווה לחיות. בדרך הזו אנחנו נקראים לחקור ולגלות את מערכת היחסים האינטימית הקיימת בין העץ, הכלים התחושות והחלומות שלנואני שואף לבנות וללמד לבנות פיסות חיים שיספרו את סיפורם למשך דורות.

אני מלמד מתוך צורך לחלוק את מה שאני יודע, להתמקד במלאכת עומק ולמצוא שותפים לדרך. לשתף את המקום הזה בו אתה "שוכח את עצמך" בוך המלאכה, ומחובר למציאות. בקורס הנגרות שבניתי אני נותן לתלמידים שלי את כולי, ובתמורה מקבל מהם את הניצוץ בעיניים.

שיעור מהסדנה:

"ארונית שולחן":

תוכן הלימודים:

 • סגנון וסביבת העבודה - נגרות מודעת.

 • בניית רהיט ("ארונית שולחן") שמקפל בתוכו את כל צורת העבודה שלנו:

 • השחזה, כיוון ושימוש נכון בכלי היד (בעיקר מקצועת בלוק): הבסיס להכל. הבנת המפגש בין הפלדה לעץ. אבחנה ושימוש נכון בידיים ומשקל הגוף לתוצאות מדויקות ומהנות.

 • שלבי עיבוד: הבנת התנהגות העץ והבאתו למידה באופן הדרגתי (בשילוב מכונות וכלי יד) מתוך התחשבות בטקסטורה, צבע ומבנה.

 • מחברים: שיטות חיבור מסורתיות ומודרניות; ללא שימוש בברגים. מחברים בהם נתנסה - דיבלים (Doweling jigs), מחבר סין וגרז כפול עובר (Twin Trough Mortice and Tenon) . הכל בשילוב מכונות וכלי יד מסורתיים.

 • מתלי עץ: טבילה בעולם הגילוף - שימוש נכון במפסלות, סכינים ושופינים מתוך התחשבות במבנה הפנימי של העץ וחיפוש תוצאה שנהיה שמחים בה.

 • דלת הזזה מעץ מלא בתוך מסילות

 • גב עשוי בשיטת פורניר - פרוסות עץ דקות המודבקות על ליבה יציבה למניעת תזוזת העץ.

 • החלקה ופיסול: יישור והחלקת שטחי פנים וגדעים, ריכוך וקטימת פינות וקצוות - הכל עם כלי יד. מיצוי הפוטנציאל של העץ והבאתו לרמת גימור גבוהה.

 • הדבקה וגימור: שלבי עבודה מסודרים לתוצאה נקיה ומדויקת שעושה כבוד לחומר.

 • נושאים נוספים לפי מידת הזמן.

"ידיים ילטפו את המשטח המנצנץ, אצבע תגלה את הקצה אותו אני מעגל"

סדנת נגרות, קורס נגרות

קיבוץ משמר השרון