סדנת נגרות פתוחה

ימי חמישי, שמונה בבוקר עד שמונה בערב.

מיועד לבוגרי קורס הבסיס או בעלי נסיון קודם.

באים לעבוד בעץ, בליווי והדרכה מלאים.

_MG_2929.jpg

"כשמביטים ברהיט שעשוי טוב- צריך להביט היטב, ולחשוב מה המשמעות שלו. לזכור שאלה לא רק פיסות עץ שמחוברות טוב. יש פה פיסה מחייו של הנגר ישר הדרך…"

ג'יימס קרנוב

ב"סדנה פתוחה" המקום ואני עומדים לרשותכם כדי שתמשיכו לתת לעצמכם את המקום הזה פעם בשבוע ותעופו על הרהיטים שבא לכם לבנות. אני כמובן נותן הדרכה וליווי מלאים לתהליך, אתם מביאים את העץ ואת הרעיון לרהיט (גם בזה אני יכול לעזור).

  • ההרשמה נעשית על ידי טופס מקוון והיא על בסיס מקום פנוי - מקסימום 7 אנשים ביום.
     

  • זמני הדרכה: ימי חמישי 8:00-20:00.
     

  • מחיר: 250 ₪ - יומי גלובלי, לא סופר לכם שעות. מבחינתי תבואו בשש בבוקר וצאו בעשר בלילה.

לצד פתיחות לעיצוב הרהיטים שתרצו לבנות, כן יש קווים מנחים לסגנון העבודה שהסדנה מותאמת אליו - בעיקר עבודה עם עץ מלא, עם חיבורים מסורתיים, ובקנה מידה לא ענק :)
 

ואם יורשה לי להוסיף כמה מילים כדי להדגיש את הנקודה הזאת:

שמירה על פשטות אין משמעותה חוסר עניין; ההפך הוא הנכון. כמאמר דייויד פאי, מלאכה טובה היא כזו שככל שאנו מתקרבים אליה אנחנו מגלים יותר. גישה כזאת עוזרת ללטש את היכולות ולהתרכז בלעשות בפשטות את הטוב ביותר שאנחנו מסוגלים אליו.

אנחנו צריכים למצוא את הקצב הנכון לנו, למצוא נקודות ממשק נכונות עם המלאכה, במיוחד בזמנים של קצב מהיר וחוסר מחשבה. לעבוד בזהירות וביעילות. לכבד את החומר שלנו דרך הבחירה בו, הבנת התנועה שלו, מה הוא מבקש ממני ואומר תוך כדי שאני עובד עליו, והעבודה איתו ללא פשרות.

לכל עץ יש מנגינה אחרת. איך מרגישה המקצועה שלי על העץ הזה? איך נראים התלתלים היוצאים ממנה? איך מגיב הגדע המסויים הזה למפסלת שלי? איך נראית איכות הטקסטורה שלו לאחר מעשה? החוויה היא שונה לחלוטין. האם זווית החיתוך שלי חדה או כהה מידי? לפעמים צריך להפעיל כח, לפעמים להאט עוד יותר. אנו נדרשים לתשומת לב, לסקרנות בזמן העבודה. אלה הופכים את התהליך למהנה, זורם ויעיל יותר, יחד עם התבססות על ניסיון העבר.

_MG_2758_edited.jpg