דרך חיים

נפגשים פעם בשבוע ועובדים על רהיטים.

ימי שישי, משמונה בבוקר ועד מתי שרוצים.

"כשמביטים ברהיט שעשוי טוב- צריך להביט היטב, ולחשוב מה המשמעות שלו. לזכור שאלה לא רק פיסות עץ שמחוברות טוב. יש פה פיסה מחייו של הנגר ישר הדרך…"

ג'יימס קרנוב

התכנית מיועדת לבוגרי ״מסע ראשון״ או לבעלי ידע קודם. ההתחייבות היא על בסיס חודשי כדי ליצור גמישות ולאפשר עבודה בקצב אישי וברוח טובה.

יחד עם האפשרות לחופש, כן יש קווים מנחים לסגנון העבודה שהסדנה מותאמת אליו - בעיקר עבודה עם עץ מלא, עם חיבורים מסורתיים, ובקנה מידה לא ענק :)
 

ואם יורשה לי להוסיף כמה מילים כדי להדגיש את הנקודה הזאת:

שמירה על פשטות אין משמעותה חוסר עניין; ההפך הוא הנכון. כמאמר דייויד פאי, מלאכה טובה היא כזו שככל שאנו מתקרבים אליה אנחנו מגלים יותר. גישה כזאת עוזרת ללטש את היכולות ולהתרכז בלעשות בפשטות את הטוב ביותר שאנחנו מסוגלים אליו.

אנחנו צריכים למצוא את הקצב הנכון לנו, למצוא נקודות ממשק נכונות עם המלאכה, במיוחד בזמנים של קצב מהיר וחוסר מחשבה. לעבוד בזהירות וביעילות. לכבד את החומר שלנו דרך הבחירה בו, הבנת התנועה שלו, מה הוא מבקש ממני ואומר תוך כדי שאני עובד עליו, והעבודה איתו ללא פשרות.

לכל עץ יש מנגינה אחרת. איך מרגישה המקצועה שלי על העץ הזה? איך נראים התלתלים היוצאים ממנה? איך מגיב הגדע המסויים הזה למפסלת שלי? איך נראית איכות הטקסטורה שלו לאחר מעשה? החוויה היא שונה לחלוטין. האם זווית החיתוך שלי חדה או כהה מידי? לפעמים צריך להפעיל כח, לפעמים להאט עוד יותר. אנו נדרשים לתשומת לב, לסקרנות בזמן העבודה. אלה הופכים את התהליך למהנה, זורם ויעיל יותר, יחד עם התבססות על ניסיון העבר.

_MG_2758_edited.jpg